Comics Station w Antwerpii

Jakiś czas temu zastanawialiśmy się, w jaki sposób uczcić drugie urodziny naszego dziecka. Doszliśmy do wniosku, że tym razem odpuścimy sobie  imprezę z tortem w rodzinnym gronie.  Ciotki i wujkowie zadbali jednak o to, aby osobiście złożyć życzenia naszej córce.

Zamiast klasycznych urodzin wybraliśmy wycieczkę do Beneluxu. Niektórzy z Was na pewno pomyślą, że święto naszego dziecka było tylko pretekstem, aby znowu gdzieś pojechać. Nie, to nieprawda. Podczas tego wyjazdu mieliśmy w planie głównie atrakcje tylko dla naszej małej podróżniczki, które ostatecznie okazały się świetną zabawą również dla nas.

Dziś przedstawiamy Wam Comics Station.

WP_20171001_14_44_40_Rich[3021] (2)

Comics Station to  czteropiętrowy park rozrywki o powierzchni 6200 m2. Znajduje się w centrum miasta przy, a raczej w budynku dworca głównego w Antwerpii.

W tym miejscu macie szansę poznać postaci z belgijskich bajek, bo to właśnie one są motywem przewodnim tej atrakcji.

WP_20171001_16_28_39_Rich[3023] (2)

Przykładowo możecie wybrać się na przejażdżkę ze Smerfami lub z nimi zatańczyć oraz pomóc Lucky Luke`owi schwytać złodziejaszków.

WP_20171001_16_41_11_Rich[3025] (2)

Oprócz typowych bawialni, zjeżdżalni i kosmicznych pojazdów znajdziecie tam tzw. strefy tematyczne, w których testowane będą wasze umiejętności np.: strzelanie do celu, poczucie rytmu czy zwinność.

Myśleliśmy, że nasze dziecko zainteresowana będzie głównie ślizgawkami i basenem z kulkami. Ku naszemu zaskoczeniu wymienione wyżej strefy również sprawiły jej wiele radości.

WP_20171001_16_32_55_Rich[3024] (2)

Dodatkową rozrywką jest kino 4d. Nasza córka miała okazje pierwszy raz wybrać się do kina i założyć okulary 3d. Z zafascynowaniem obejrzała cały film. Przyznam, że nie sądziłam, że wytrzyma do końca. Dzieciaki zaskakują nas na każdym kroku, nieprawdaż? A w podróży jeszcze bardziej.

Starsze dzieci i dorośli nie odmówią sobie zapewne zjazdu największą na świecie zjeżdżalnią znajdującą się w zadaszonym pomieszczeniu. Powiem w ramach ostrzeżenia tylko tyle: przetestujcie najpierw sami, a potem zadecydujecie, czy Wasi mali towarzysze powinni na niej zjechać.

Ostatnie piętro to raj dla wszystkich głodomorów. Oczywiście nie oznacza to, że w pozostałych częściach tego parku rozrywki nie znajdziecie nic do jedzenia. Drobne przekąski zakupić można wszędzie. Przy bawialni dla najmłodszych odwiedzających stoi nawet automat z kawą.

Przy wyjściu znajduje się sklep, gdzie nabyć można pamiątki z bohaterami bajek, np. długopisy, kredki, bajki itp. Wszystko w bardzo rozsądnych cenach.

Na terenie Comics Station znajdują się przewijaki, krzesełka dla dzieci oraz szafki na torby czy kurtki. Uwaga! Do schowka wrzucić trzeba monetę o nominale dwóch euro. To nie jest kaucja. Gdy otworzycie szafkę pieniążek zostanie „połknięty”. Zanim zamkniecie drzwiczki  przemyślcie więc, czy macie ze sobą wszystkie potrzebne rzeczy.

Bilet wstępu kosztuje 19,50 € i warto zakupić go wcześniej na stronie internetowej. Ucieszy to Wasz portfel, bo będzie grubszy o 2 euro oraz oszczędzi stania w kolejce. Poza tym w internecie można zobaczyć, w które dni park jest mniej oblegany. Uwaga: Dzieci poniżej 3 roku życia nie płacą za wstęp!

Każdy odwiedzający musi zarejestrować swój bilet w odpowiednim automacie, które znajdują się przy przebieralni. Po rejestracji otrzymuje się opaskę z chipem, która aktywuje interaktywne atrakcje. Gdybyście sobie z czymś nie mogli poradzić, śmiało proście o pomoc personel parku.

W Comics Station podobało nam się szczególnie to, że mogliśmy towarzyszyć naszej córce podczas każdej zabawy. Nie było miejsc „tylko dla dzieci”. Dzięki temu spędziliśmy czas w 100% razem jako rodzina. Nie będę też ukrywać, że pobyt sprawił również nam wiele przyjemności.

666F72EA-CEFF-42BC-B869-F20977512B4D.jpg

Comics Station to idealne miejsce dla całej rodziny. Każdy odwiedzający znajdzie dla siebie coś ciekawego. Patrząc na uśmiech Pana Męża, który nie schodził z jego buzi podczas szaleństw na wszelkich atrakcjach, przyznaję, że również dorośli nie zaznają tu nudy.

Ze względu na jego położenie łatwo się do niego dostać również osobom bez samochodu.

Jeżeli zatem macie własne dzieci, małych kuzynów, chrześniaków lub znajomych z potomstwem, to  zabierzcie ich w to miejsce. Na pewno Wam za to podziękują!

Szczegóły:
Comics Station
Kievitplein, 2018 Antwerp
https://www.comicsstation.be/en

 


5 myśli w temacie “Comics Station w Antwerpii

  1. Świetne miejsce. My zwykle robimy urodziny w gronie rodzinnym ale często prezentem jest wspólnie spędzony czas w jakimś fajnym miejscu! Tak samo robimy na Dzień Dziecka. Nie kupujemy prezentów, a wybieramy się na wycieczkę 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s