Dzień dziecka nie tylko w Dzień Dziecka

Przygotowaliśmy dla Was kolejną propozycję na jednodniową wycieczkę. To ciekawe miejsce na pewno ucieszy Wasze dzieci nie rujnując przy tym Waszego portfela.

Słyszeliście już o parku rozrywki Germendorf? Znajduje się około 120 km od zachodniej granicy Polski i ok. 41 km na północ od Berlina. Położony jest w bardzo malowniczej okolicy, tuż nad samym jeziorem. Na zewnątrz wygląda dość niepozornie. Od strony drogi widoczny jest jedynie parking gotowy na przyjazd dużej liczby odwiedzających. Dopiero po przejściu bramy wejściowej widać ogrom tego terenu oraz jego atrakcyjne położenie. Oprócz krajobrazów, które cieszą oko,  wielką niespodzianką będą także ceny, na widok których portfele odetchną z ulgą.

(Parking za cały dzień 0,50 €, wstęp dla dorosłych 4,50 €, dla dzieci między 2-6 rokiem życia 1,50 €, a dla starszych pociech 2,00 €. Karuzele, ciuchcie itp. 0, 50€ – 1 €.)

Park oferuje wachlarz atrakcji, z których mogą skorzystać osoby w różnym wieku. Znajdziecie tutaj małe zoo, place zabaw i wesołe miasteczko.

Tierpark1

W przypadku złej pogody możecie się schować się w bawialni z kulkami. To jedyna atrakcja, którą umieszczono w budynku. Cała reszta znajduje się na świeżym powietrzu.  Trochę starsze dzieci mogą się wybrać z rodzicami na ryby lub skorzystać z dostępnych rozrywek wodnych. Jeżeli chodzi o gatunki zwierząt, które można podziwiać na miejscu, to biorąc pod uwagę cenę wstępu ich różnorodność jest dość zaskakująca. Znaleźć tu można flamingi,  zebry, strusie,  szopy pracze małpki i jeszcze więcej. Wszystko co ucieszy małego szkraba. Na samym terenie spotkać też można wolno biegające sarny czy karmić kózki.

Tierpark.JPG

Warto się również wybrać się do tej części parku, która stylizowana jest na czasy prehistoryczne. Oprócz placów zabaw przygotowano tutaj także element edukacyjny. W różnych miejscach umieszczono tabliczki z informacjami na temat stworzeń, które żyły w tym okresie.

Kolejną zaletą jest infrastruktura parku. Niczego tutaj nie brakuje. Przewijaki dla dzieci są w każdej (damskiej) toalecie. Małe punkty gastronomiczne zachęcają posiłkami w przystępnych cenach oraz wygodnymi stolikami. Spragnieni pamiątek mogą się zaopatrzyć w dobrze wyposażonym sklepiku i nabyć jakiś „kurzołap” upamiętniający spędzone tu chwile. Przygotowane zostały również miejsca na pikniki.

W Tierpark Germendorf Wasze duże i małe pociechy spędzą miło i aktywnie czas, a Wy nie zrujnujecie domowych finansów. Więcej informacji znajdziecie na: http://www.freizeitpark-germendorf.de/index.php/tipps-angebote.html.

Czyż nie brzmi to kusząco? Być może to właśnie tu spędzicie nadchodzący Dzień Dziecka lub jeden z letnich dni.

 


Jedna myśl w temacie “Dzień dziecka nie tylko w Dzień Dziecka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s